SOLOVECKÉ OSTROVY - cestopis

 Registrace ukončena
 
50/50
Kategorie:
ZOB Atmosféra
Datum
sobota, 3. únor 2018 17:00
Místo konání:
Lužice, Lesní 948/30 - Lesní 948/30, 696 18 Lužice
Počet míst
50
Volných míst
K tomuto datu nejsou k dispozici žádné vstupenky
Telefon:
608905588
Email:
Stránky:

SOLOVECKÉ OSTROVY - cestopis Vítězslava Vursta
(Nejen) místo, kde začala historie gulagů.

Zveme vás na velmi zajímavé a poučné vyprávění cestovatele Vítězslava Vursta o jeho cestování po Soloveckých ostrovech.

Solovecké ostrovy jsou při letmém pohledu na mapu zdánlivě pouhým maličkým, bezvýznamným souostrovím uprostřed Bílého moře. Ale pouze zdánlivě – jsou velmi tajemné, zajímavé i krásné, jsou také místem s doslova magickým duchovním nábojem a ukrývají i velmi bohatou minulost. Slavnou z dob rozkvětu místního kláštera i neobyčejně krutou z dob komunistického teroru. Právě tady začala smutná historie sovětských gulagů, které si ničím nezadají s Hitlerovými koncentračními tábory. Právě letos uplynulo 80 let od podepsání dekretu, který odstartoval tuto složitou a krutou kapitolu sovětských dějin.

Dnes jsou ostrovy oázou klidu, zdrojem poučení i cílem pravoslavných poutníků. Určitě patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze v Rusku spatřit.

Po Soloveckých ostrovech (a nejen po nich) měl v loňském roce možnost cestovat se svými přáteli také Vítězslav Vurst. Navštívili také další místa, která jsou s nimi spojena. Na hromadném pohřebišti v Sandormachu našli také jména některých Čechů.

O své cestě, o setkání se zajímavými lidmi, ale také o svých pocitech, bude Vítězslav Vurst vyprávět a promítat obrázky....  

Kapacita na Dobré půdě je omezena na 50 míst. Z tohoto důvodů je nezbytné, aby se každý účastník registroval v záhlaví této akce.

Vstup ZDARMA.